Lajipaketit 2012
![]() Onko sinun leirisaalis uusi liikuntaharrastus, uusi kaverisuhde vai molemmat! |
Kesiksen uudistuneet lajipaketit
Kesän 2012 kesiksellä lajipakettien määrä kasvaa taas! Tämä tarkoittaa entistä parempaa valikoimaa ensi kesän leiriläisille. Lajipaketit 1-2 ovat tarkoitettu 7-9-vuotiaille. Lajipaketit 3-4, 9-11-vuotiaille ja lajipaketit 5-6, 12-14-vuotiaille. Yläikärajaa on siis nostettu vuodella.
Lajipakettien ikäjaolla halutaan varmistaa kaikille ikimuistoinen leiri. Lajiohjaaminen ja uusien asioiden oppiminen on helpompaa, kun leiriryhmä on suunnilleen samanikäinen. Kesiksellä ei ole koskaan liikuttu verenmaku suussa. Kesiksellä liikkuminen on hauskaa, uusiin liikuntalajeihin sekä kavereihin tutustumista. Ennakkotaitoja tai lajin aiempaa harrastustaustaa ei tarvita.
Kesiksen huippusuositut lajit, kuten motocross ja ratsastus säilyvät lajivalikoimassa. Uutuutena on huikea Water World lajipiste, jossa lajipaketin 6 leiriläiset pääsevät mm. kokeilemaan laitesukellusta ja vesihiihtoa! Kiirettä ilmoittautumisten kanssa kannattaa pitää, sillä joka vuosi suosituimmat paketit tulevat täyteen paljon ennen viimeistä ilmoittautumispäivää.
7-9-vuotiaiden lajipakettivaihtoehdot
LAJIPAKETTI 1 | LAJIPAKETTI 2 |
9-11-vuotiaiden lajipakettivaihtoehdot
LAJIPAKETTI 3 | LAJIPAKETTI 4 TÄYNNÄ! (voi ilmoittautua varapaikoille) |
12-14-vuotiaiden lajipakettivaihtoehdot
LAJIPAKETTI 5 - DISKO- JA SHOWDANCE | LAJIPAKETTI 6 TÄYNNÄ! (voi ilmoittautua varapaikoille) - WATER WORLD *) *) = mm. vesihiihtoa, wakeboardausta, |
