Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

5.9.2023

Tervetuloa LiikUn järjestämään toiminnanjohtajien verkoston eli LiikU TJ-klubin tapaamiseen.

Tapaaminen on Lounais-Suomessa toimivien liikunta- ja urheiluseurojen päätoimisille toiminnanjohtajille tarkoitettu verkostotapaaminen.

Päivän aikana kuullaan Opetushallituksen vastaavan asiantuntijan Terhi Liintolan terveiset Erasmus+ Sport hankkeiden hakukiemuroista sekä kuullaan konkreettisia esimerkkejä seurojen hankkeista. Tällä kertaa seuraesittelyssä on vuorossa Raision Nuorisokiekko ja kuulemme seuran kuulumisia toiminnajohtaja Laura kontolta. Tutustumme myös Sporttilinssin seuran nykytilan pika-arviointi työkaluun, ja päivä päätetään LiikUn ajankohtaisiin seura-asioihin.

Tilaisuus on osallistujille maksuton.

Ilmoittautumiset mielellään heti (ettei unohdu),
mutta tarjoiluja varten 24.9. mennessä,
ilmoittaudu tämän linkin kautta.

Ajankohta:
tiistai 3.10.2023 klo 10.00-14.30 
Paikka: Kokoushotelli Linnasmäki, Lustokatu 7, 20380 Turku

OHJELMA:
10.00 kahvi ja sämpylä

Erasmus+ Sport -hankkeet, Terhi Liintola, Opetushallitus, vastaava asiantuntija

Seurojen nykytilan pika-arviointi työkalu - Jurkka Virtala, LiikU, seurakehittäjä, tapahtumatuottaja

Lounas

Seuraesittely, Laura Kontto, Raision Nuorisokiekko, toiminnanjohtaja

LiikUn ajankohtaiset (mm. koulutukset, seuratuki, Urheilugaalat, HSM-aluehanke) - Marko Mäenpää, LiikU, Kehittämispäällikkö seuratoiminta

14.30 Kotiin

Lisätiedustelut: Marko Mäenpää, etunimi.sukunimi@liiku.fi tai 040 9000 843