Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

22.3.2024

Tervetuloa Lounais-Suomen alueen seurojen puheenjohtajien verkoston eli PJ-klubin ensimmäiseen verkostotapaamiseen tiistaina 28.5.2024 Turkuun!

Puheenjohtajien verkosto eli PJ-klubi on tarkoitettu Lounais-Suomen alueen (Satakunta ja Varsinais-Suomi) kaikille liikunta- ja urheiluseuroissa toimiville puheenjohtajille ja varapuheenjohtajille. Verkostossa käsitellään ajankohtaisia seuratoimintaan liittyviä onnistumisia ja haasteita, hyviä toimintatapoja erilaisten seura-case esimerkkien avulla ja ennen kaikkea päästään keskustelemaan muiden lajien kollegojen kanssa erilaisista tavoista toimia seurojen omissa toimintaympäristöissä ja sitä kautta verkostoitumaan entistä laajemmin.

Tilaisuus on osallistujalle maksuton!

Ilmoittaudu mukaan viimeistään 19.5. mennessä!

Aika: tiistai 28.5.2024 klo 17.00–20.00

Paikka: Original Sokos Hotel Wiklund / Wauditorio, Eerikinkatu 11, 20100 Turku
Mahdollisuus osallistua myös Teamsin välityksellä (vain kuunteluoikeus).

Illan ohjelma:

17.00 Kahvi/tee ja suolainen syötävä

17.15 Tervetuloa ja PJ-klubin tarkoitus

17.20 Hyvä hallinto - S-Business helpottamaan seuran arkea, Viia Suomi, myyntipäällikkö, S-ryhmän hotellit

17.30 Mihin seuratoiminta on matkalla? Marko Mäenpää, Jurkka Virtala & Juha Koskelo, LiikU

18.00 Yhdistyksen hallituksen vastuu lainmukaisen ja vastuullisen toiminnan järjestämisessä sekä hallituksen vastuu laiminlyönneistä, Teppo Laine, lakimies, Legistum Oy

18.50 Tauko

19.00 Ryhmätuumaus: Miten teidän hallituksenne jäsenet rekrytään ja minkälaista osaamista seuraan pyritään saamaan?

19.15 Seura case: Miten kerättiin 50 000€ kuukauden aikana seuran toimintaan? Simo Heino, hallituksen varapuheenjohtaja, Rauma Basket

19.45 Toiveita PJ-klubin toimintaan tulevaisuudessa

20.00 Illan päätös