Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

8.11.2022

Tervetuloa LiikUn järjestämään Toiminnanjohtajien verkoston eli TJ-klubin tapaamiseen keskiviikkona 30.11.2022 klo 15.00-17.30 Raumalla. Tapaaminen on Lounais-Suomessa toimivien liikunta- ja urheiluseurojen päätoimisille toiminnanjohtajille tarkoitettu verkostotapaaminen.

Tapaaminen käynnistetään LiikUn ajankohtaisilla seuratoiminnan asioilla, jonka jälkeen jatketaan lyhyen alustuksen jälkeen keskustelemaan seuran kehittämiseen liittyvistä työkaluista ja menetelmistä.

Keskustelujen jälkeen siirrymme nauttimaan päivällistä Kivikylä Areenan ravintolaan. Päivällisen nautittuamme on vuorossa seura-case Pallo-Iirojen toimesta. Lopuksi pääsemme vielä seuraamaan Pallo-Iirojen järjestämän Iirolandian toimintaa viereiseen Äijänsuon Talviharjoitteluhalliin ennen tilaisuuden päättymistä.

Ilmoittaudu mukaan viimeistään 23.11 mennessä. Tapaaminen on osallistujille maksuton. Tervetuloa!

TJ-klubin live-tapaaminen (suuntaa antava aikataulu):

Ajankohta: keskiviikko 30.11.2022 klo 15.00-17.30

Paikka: Rauma, Kivikylä Areena, kabinetti Perinnetila

15.00-15.20 Tervetuloa ja LiikUn ajankohtaiset

15.20-16.00 Seuran tavoitteiden suuntaisen kehittymisen seurannan työkalut

- Miten varmistaa tavoitteiden suunnassa kehitettävien asioiden aikataulussa pysyminen?

16.00-16.30 Päivällinen + kahvi

16.30-17.00 Seura-case: Pallo-Iirot

17.00 – 17.30 Iirolandian toiminnan seuraaminen

17.30 Kotia kohti